Хитът в Ла Лига този сезон Гранада продължава да впечатлява

...

Гранада отново е лидер, този път поне за седмица

Хитът в Ла Лига този сезон Гранада продължава да впечатлява и още веднъж излезе отпред във краткотрайното класиране откакто се постановиха с минималното 1:0 над гостуващия Бетис в дуел от десетия кръг. Алваро Вадийо осъществя единствения гол в 61-ата минута.

Първите 45 минути предложиха равностойна игра, като най-чистите положения се откриха пред капитана на гостите Андрес Гуардадо и Хави Гарсия.

За домакините Дарвин Мачис и Рамон Азеез също имаха късмет, само че не се възолзваха.

В 56-ата минута Аиса Менди получи топката самичък на далечната греда и стреля с плонж, само че над вратата.

Пет минути по-късно падна и единственото попадение. Топката беше открадната в половината на гостите от Карлос Фернандес, който изведе Алваро Вадиийо и бившя състезател на севилци осъществя за 1:0.

В 63-ата минута Азеез пък нацели гредата.

В 87-ата минута Серхио Каналес също удари напречната греда след хубаво осъществяване от директен свободен удар.

С тази победа Гранада се завърна на първата позиция, на която ще остане най-малко за седмица, с 20 точки. Бетис са 18, в зоната на изпадащите, с 9 точки. В идващия кръг Гранада гостува на Хетаэе, до момента в който севилци одобряват Селта Виго.