Григор Димитров изигра силен мач и се наложи над Давид

...

Григор Димитров преодоля Гофен в два сета и очаква Надал или Тийм в полуфиналите

Григор Димитров изигра мощен мач и се наложи над Давид Гофен в два сета 6-4, 7-6 (7-5) в среща от 1/4 финалите на Мастърса в Монте Карло. Първата ни ракета победи белгиеца за седми път в осем мача и реализира най-хубавия си резултат в Княжеството.

Димитров завоюва относително елементарно първата част, а във втората сътвори героизъм, откакто губеше с 1-5.

В първия сет Григор поведе с 5-3 с пробив в шестия гейм, Гофен съумя да го върне и понижи на 5-4, само че Гришо отговори с рибрейк и завоюва частта за 34 минути. Във втория сет Гофен като на смешка дръпна с 4-0 за броени минути, само че Димитров за следващ път в Монте Карло сподели темперамент и от 5-1 за противника му съумя да върне и двата пробива. Голямата борба се развихри в 10-ия гейм, който продължи 12 минути. Българинът осъществя петия си брейкбол, а Гофен пропиля три сетбола. Резултатът стана 5-5, след което и двамата тенисисти завоюваха подаванията си и ориста на сета бе решена в тайбрек. Григор поведе с 6-4, след което оползотвори втория си сетбол и за първи път в кариерата си се класира за полуфиналите в Монте Карло. Негов идващ съперник ще бъде спечелилият от мача сред лидера в схемата Рафаел Надал и Доминик Тийм. По-късно през днешния ден Григор и Гофен би трябвало да играят дружно на двойки против третите сложени в схемата Оливер Марах и Мате Павич. /БГНЕС
Източник: bgnes.com