Григор Димитров изигра нов страхотен мач и се класира за

...

Григор Димитров победи Алкарас! Отива на полуфинал

Григор Димитров изигра нов страховит мач и се класира за полуфиналите на шампионата от сериите Мастърс 1000 в Маями, който е с награден фонд от 8.995 милиона щатски $.
Прочетете още
Българинът победи с 6:2, 6:4 №1 в схемата и №2 международната класация Карлос Алкарас от Испания. Срещата продължи 1 час и 32 минути.

Това е втора поредна победа за Димитров над Алкарас.

Така Димитров се класира за първи път в кариерата си на полуфинал на шампионата в Маями. С този триумф Гришо към този момент се е класирал за полуфинал на осем от всичките девет шампионата от сериите Мастърс 1000. От началото на годината Димитров има 19 победи и единствено 4 загуби.

Димитров ще играе на полуфиналите против №5 в международната класация Александър Зверев от Германия. До момента Зверев води със 7:1 победи в директните мачове против Димитров.

Българинът стартира ужасно мача против Алкарас и поведе с 3:0. При този резултат Карлос съумя да избави две точки за нов пробив в интерес на Григор. Димитров продължи да господства и с още един пробив завоюва първия сет с 6:2.
Източник: trafficnews.bg