Гранада победи Мьолде с 2:0 в първи мач от 1/8-финалната

...

Гранада с добър аванс преди реванша с Мьолде

Гранада победи Мьолде с 2:0 в първи мач от 1/8-финалната фаза на Лига Европа. По този метод испанският отбор направи значима крачка към четвъртфиналите в шампионата.

Домакините стартираха нападателно дуела и още в 8-ата минута имаха отлична опция да открият резултата. Неуен Перес получи положително центриране в наказателното поле, само че изстрелът му мина около левия непряк дирек.

В 23-ата минута Андреа Линде се намеси уверено след изстрел с глава на Роберто Солдадо.

Натискът на Гранада даде резултат в 26-ата минута, когато Хорхе Молина се възползва от неточност в отбраната на гостите и от близко осъществя.

През втората част Мьолде остана в понижен състав, откакто Мартин Елингсен получи втори жълт и надлежно червен картон.

Това оказа помощ на домакините, които в 76-ата минута удвоиха преднинатаси. Роберто Солдадо осъществя доста хубав гол, откакто се разписа от въздуха в горния десен ъгъл.

До края на дуела двата отбора имаха по една добра опция, само че резултатът остана неизменен.