Голмайсторът на Саутхемптън Чарли Остин ще пропусне поне две седмици

...

Саутхемптън остана без Остин за финалните мачове от 2017-та

Голмайсторът на Саутхемптън Чарли Остин ще пропусне най-малко две седмици от сезона поради травма.

Нападателят получи разтежение в задната част на бедрото и напусна наложително терена в 79-ата минута при вчерашното 1:1 против гостуващия Хъдърсфийлд във Висшата лига.

Преди това в 24-ата минута Остин беше извел домакините напред с петия гол в последните си седем мача от шампионата, само че по-късно повече от час игра гостите се добраха да изравняването.

Саутхемптън няма победа в последните си шест мача, а със единствено един триумф в 10 срещи от шампионата и с актив от 19 точки е 13-и в класирането, само че единствено на 3 точки над зоната на изпадащите.

Контузията на Остин значи, че той сигурно ще пропусне тежките гостувания на Тотнъм и Манчестър Юнайтед през идната седмица, както и семейството на Кристъл Палас на 2 януари./БТА