Голмайсторът на изигра поредния си силен мач с екипа на

...

Ейбрахам подобри постижение на Батистута и Монтела

Голмайсторът на изигра следващия си мощен мач с екипа на „ вълците “, като означи два гола за безапелационния триумф с 3:0 над в градското дерби.
 Рома разпердушини Лацио в дербито за едно полувреме Рома разпердушини Лацио в дербито за едно полувреме
Нападателят се разписа още в 56-ата секунда, което е най-бързият гол в историята на Дерби каузи Капитале. Второто му попадение пристигна в 22-ата минута и по този начин той стана играчът с най-бързите два гола в един мач сред двата тима. Също по този начин това беше попадение номер 23 във всички шампионати за в дебютната му акция с екипа на „ джалоросите “. По този метод той усъвършенства достижението от 21 попадения на Габриел Батистута (2000/01) и Винченцо Монтела (1999/00) в първия им сезон с и изостава само от Родолфо Фолк, който има 24 гола през далечния сезон 1928/29.

Tammy Abraham has now scored 23 goals in his Roma debut season and overtakes Gabriel Batistuta and Vicenzo Montella [21].

Only Rodolfo Volk has scored more in a Roma debut season [24], back in 1928.