Голдън Стейт вкара 20 тройки и спечели със 106:105 в

...

Торонто – Голдън Стейт 105:106 /мач номер 5/

Голдън Стейт вкара 20 тройки и завоюва със 106:105 в залата на Торонто, с което понижи изоставането си на 2:3 победи във финалната серия в Националната баскетболна асоциация.

Гостите, които се стремят към трета поредна купа, имаха преднина през по-голямата част от срещата, като в средата на третата четвърт водеха с 14 точки при 77:63.

Канадците не се отхвърлиха и стигнаха до поврат. Малко повече от две минути и половина преди края Торонто дръпна със 103:97, само че с три следващи тройки, две от които на Клей Томпсън и една на Стеф Къри, гостите още веднъж поведоха със 106:103.

Кайл Лаури понижи с панер 29.9 секунди преди финала, а домакините имаха и последна офанзива, само че Лаури не съумя да вкара от отдалеченост със сирената след добра отбрана против него на Дреймънд Грийн.

Кевин Дюрант се завърна в игра за Голдън Стейт след повече от месец лекуване на травма на десния прасец. Той се включи мощно и вкара 11 точки за 11:57 минути на полето, само че във втората четвърт получи травма на ахилеса и напусна наложително, а след мача той се придвижваше с патерици.

Къри беше най-полезен за първенците с 31 точки, 8 битки и 7 асистенции, Томпсън добави 26 точки, а Грийн способства с 10 точки, 10 битки и 8 асистенции.

За Торонто най-хубав беше Кауай Ленард с 26 точки, 12 битки и 6 асистенции, а Лаури приключи с 18 точки./БТА