Голдън Стейт Уориърс сложи край на серията си от три

...

Къри изведе Голдън Стейт до победа над Милуоки след продължение

Голдън Стейт Уориърс постави завършек на серията си от три следващи загуби в Лигата и победи тима с най-хубав актив в НБА Милуоки Бъкс със 125:116 след продължение в мач от постоянния сезон. В Сан Франциско с голяма заслуга за триумфа на първенците бе двукратният MVP на Лигата Стеф Къри, който вкара 22 точки в последната четвърт и продължението, като се отличи и с решителен чадър против Джру Холидей в последните секунди на постоянното време.

Бъкс бяха без огромната си звезда Янис Адетокумбо, само че все пак имаха преднина от осем точки две минути преди края, преди Къри да вкара 11 следващи точки за своя отбор и да вкара мача в продължение, където означи 9 от 14-те точки за домакините. Той приключи с 36 точки (6 тройки), 6 битки, 4 асистенции и 2 откраднати топки, а Клей Томпсън добави 22 точки за триумфа. Крилото Донте Дивинченцо се регистрира с 20 точки (6 тройки) и 10 битки, а Уориърс взеха цели 65 битки, 17 повече от противника си. За Милуоки над всички бяха Крис Мидълтън и Брук Лопес с 19 точки, като общо седем играчи на отбора вкараха 12 и повече точки.

" Много ми хареса този мач, борихме се от самото начало. Бяхме солидни през по-голямата част от дуела ", разяснява треньорът на Голдън Стейт Стив Кър. " Да съумея да вкарам няколко значими коша и по-късно да имам интервенция в другата половина на корта даде сили на целия тим, тъй като е изненадващо ", показа Къри.

След тази победи Уориърс заемат шесто място в Западната конференция с баланс 35-33, до момента в който Бъкс остават отпред на Изток с 48 победи и 19 загуби.