Гейб Винсънт отбеляза 23 точки за победата на Маями Хийт

...

Маями би в Денвър и изравни финалната серия

Гейб Винсънт означи 23 точки за успеха на Маями Хийт над Денвър Нъгетс със 111:108. Това беше втори мач от финалния плейоф в НБА и Хийт изравниха серията на 1:1 триумфа.

Гостите преодоляха осем точки пасив при започване на четвъртия интервал, с цел да спрат сполучливата серия на Нъгетс. Това беше първо домакинско проваляне за Денвър след девет следващи победи. Третият дуел ще се играе в сряда в Маями.

Джими Бътлър и Бам Адебайо способстваха с по 21 точки за триумфа на Хийт. Бътлър добави 4 битки и 9 асистенции, а Адебайо – 9 битки и 4 асистенции. Дънкан Робинсън се регистрира с 10 точки от пейката.

Звездата на домакините приключи с 41 точки, 11 битки и 4 асистенции. През първата част отборът му имаше задатък от 15 точки. Нъгетс бяха в серия от 11 победи, когато са имали двуцифрена преднина в мачовете от плейофите, само че и тази серия свърши.
Източник: flashnews.bg