Германският РБ Лайпциг посреща италианския Аталанта в първи четвъртфинален мач

...

НА ЖИВО: РБ Лайпциг vs Аталанта 0:1

Германският Република България Лайпциг посреща италианския Аталанта в първи четвъртфинален мач от Лига Европа и играят . Луис Муриел откри резултата в 17-ата минута.

В седмата минута звездата на "биковете " Кристофър Нкунку напредна през средата и шутира с левия крайник по земя, само че Хуан Мусо улови безпроблемно удара, насочен от французина. Натискът на германците се ускори, а пет по-късно Анхелиньо центрира отдясно, само че Паломино с глава почисти топката. Тя попадна у Нкунку, който стреля с левия крайник по диагонала, само че настрана.

В 13-ата левият халфбек на бергамаските Давиде Дзапакоста шутира от отдалеченост, само че прати топката навън. В 16-ата минута гостите от Италия се израдаваха, откакто нападателят Луис Муриел наниза извънреден гол в източна Германия. Стрелецът получи топката отляво и финтира двама бранители на Лайпциг, след което насочи мощен удар с десния крайник и не остави никакви шансове на Гулачи - 1:0 за Аталанта.