Германският хегемон Байерн (Мюнхен) продължава с перфектното си представяне в

...

Байерн вкара 5 и постави нов рекорд в Шампионска лига

Германският хегемон Байерн (Мюнхен) продължава с съвършеното си показване в група С на Шампионската лига.

Баварците разрушиха гостуващия Виктория (Пилзен) с 5:0 и пренаписаха историята на шампионата, трансформирайки се в първия клуб без загуба в груповата фаза в 31 поредни срещи.

С 2 гола се регистрира Лерой Сане, който към този момент има 16 в предходните си 12 старта в конкуренцията.

За първи път в нея с екипа на Байерн пък се разписа лятното попълнение Садио Мане, който асистира на немския национал за 4-ото попадение в Мюнхен. По едно такова означиха още Серж Гнабри и резервата Чупо-Мотинг, а гол на младока Джамал Муисала бе анулиран поради засада след интервенция на ВАР.

19-годишният немски национал подаде на Сане още в 7-ата минута, когато сънародникът му напредна и със страховит шут откри резултата.

Само 5 минути по-късно пък Байерн реализира образцова контраофанзива и различен немски национал - Серж Гнабри, удвои.

В 21-ата минута Садио Мане приключи страхотна самостоятелна акция с попадение за 3:0 в интерес на гранда от Мюнхен. Мусиала можеше да усили задатъка на домакините четири минути по-късно, само че не съумя да преодолее стража на Виктория Пилзен.

Той вкара топката във вратата на противника в 36-ата минута, само че попадението му не бе зачетено поради засада след преразглеждане на обстановката със системата за видеоарбитраж – ВАР.

Скоро след паузата Байерн удари още веднъж, откакто точно Мане изведе отлично Сане и той осъществя ново красиво попадение – 4:0.

В 59-ата минута пък появилият се на почивката Чупо-Мотинг откри головата си сметка за сезона, откакто през предишния вкарваше приблизително на 55 минути, с цел да оформи крайното 5:0.

Така Байерн остава безапелационен водач в групата с цялостен актив от 9 точки след 3 мача, до момента в който Виктория (Пилзен) записа трета поредна загуба в шампионата и загуби капитана си Лукаш Хейда поради травма в Мюнхен.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ :

БАЙЕРН : 1. Мануел Нойер, 2. Дайо Упамекано, 4. Матайс де Лихт, 19. Алфонсо Дейвис, 40. Мазрауи, 8. Леон Горецка, 38. Раян Гравенберх, 10. Лирой Сане, 42. Джамал Мусиала, 7. Серж Гнабри, 17. Садио Мане;

ВИКТОРИЯ : 13. Мариан Твърдон, 4. Лудек Перница, 2. Лукаш Хейда, 44. Либор Холик, 22. Милан Хавел, 99. Моду Н‘Диайе, 23. Лукаш Калвах, 10. Ян Копиц, 88. Адам Вълканова,18. Джон Москера, 15. Томаш Хори;
Източник: novsport.com