Германските инвестициите в България през 2017 г. са в размер

...
Германските инвестициите в България през 2017 г. са в размер
Коментари Харесай

Германските инвестиции в България са бил 130 млн. евро, а стокооборотът е нараснал над 7 млрд. евро през 2017 г.


Германските вложенията в България през 2017 година са в размер на 130 млн. евро, а стокообменът е повишен с 10 % - до 7,295 млрд.евор. Това стана ясно по време на среща на министъра на стопанската система Емил Караниколов с представители на Германо-българската индустриално-търговска камара.

„ Отбелязахме рекорден стокообмен през предходната година, който възлиза на 7, 295 милиарда евро и растеж от 10%. Сигурен съм, обаче че можем да реализираме и още по-добри резултати “, съобщи министър Караниколов.

По време на срещата с представителите на немските компании в България бяха разисквани въпроси свързани с административната тежест, дефицита на фрагменти за бизнеса, както и провокациите пред промишлеността с навлизането на цифровата промяна, т.нар Индустрия 4.0. Министър Караниколов уточни, че напъните на цялото държавното управление са ориентирани към понижаване на регулаторните режими за бизнеса, посредством свеждане им до минимално изискуемите от европейското законодателство.

От Германо-българската индустриално-търговска камара акцентираха, че за първа година в годишната анкета, която организират за бизнес климата в страната ни, казусът с фрагментите е посочен преди всичко. Икономическият министър акцентира, че по тематиката се работи извънредно интензивно, както в кратковременен, по този начин и в дълготраен проект. Като краткосрочни ограничения, по които работи държавното управление, той уточни облекчение на режимите за импорт на фрагменти от страни, където има огромни български общности в чужбина и даде за образец междуправителствените спогодби с Армения, Украйна и Молдова.

По думите му стимулирането на дуалната форма на образование и на преквалификацията на фрагменти, както и по-широка осведомителна акция за изгодите от тези образования ще доведат до основаването на нужните за бизнеса висококвалифицирани експерти. „ Обмисляме в Индустриалните зони да бъдат построени центрове за преквалификация и обучение, по отношение на потребностите на бизнеса “, добави той.

Представителите на немския бизнес у нас подчертаха положителния разговор с държавното управление, както и бързите решения на проблемите, с които се сблъскват вложителите.
Източник: 3e-news.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР