Германката Лаура Далмайер триумфира с втори златен медал в биатлона

...

Далмайер с историческо постижение в ПьонгЧанг

Германката Лаура Далмайер победи с втори златен орден в биатлона на Игрите в ПьонгЧанг. След като завоюва купата в спринта, през днешния ден 24-годишната биатлонистка финишира първа и в преследването на 10 километра с време от 30:35.3 минути.

По този метод тя стана първата състезателка в историята на Олимпийските игри, която съумява да завоюва преследването, откакто е била първа и в спринта.

Втора през днешния ден остана Анастасия Кузмина от Словакия, която финишира на 29.4 секунди зад победителката. Бронзът пък бе за французойката Анаис Бесконд (+29,6 сек.).

Българката Емилия Йорданова финишира на 55-а позиция с закъснение от 6 минути и 29 секунди от първото място, като родната ни биатлонистка позволи общо 6 неточности при стрелбата. /БГНЕС
Източник: bgnes.com