Германия победи Полша с 5:3 в полуфинален мач от европейското

...

Германия се класира за финал на европейското първенство по футбол за младежи до 17 г.

Германия победи Полша с 5:3 в полуфинален мач от европейското състезание по футбол за младежи до 17 година в Унгария. Зрителите на стадион “Паншо Арена ” във Фелчут станаха очевидци на огромен брой попадения, поради обстоятелството, че конфликтът опълчи двата тима, основали най-вече положения в хода на шампионата.

Даниел Николаевски откри резултата в 7-ата минута. Нападателят получи подаване от Филип Волски и стреля мощно за 1:0. Полякът означи второто си попадение в шампионата.

Макс Мьорщед изравни резултата 16 минути по-късно. Офанзивният футболист засече с глава центриране в наказателното поле на Ерик да Силва Морейра.

Възпитаниците на Марчин Влодарски възобновиха преднината си с гол на Карол Борис. Даниел Миколайевски даде пас с пета към своя съотборник, който стреля от придвижване, с цел да върне задатъка на отбора си.

След почивката Даниел Миколайевски бе покрай това да запише името си измежду голмайсторите, само че попадението му не бе зачетено поради засада.

Бундестимът заигра по-агресивно в напред във времето и справедливо изравни резултата. Ноа Дарвич стреля в напречната греда, а при добавката изстрелът на Макс Мьорщед попадна в страничната греда. Още в идващото нахлуване Патрис Брунер засече с глава центриране от директен свободен удар на Ерик да Силва Морейра за 2:2. Патрис Брунер означи 4-ото си попадение в конкуренцията.

Играчите на Кристиан Вюк реализираха поврат и поведоха в резултата с изстрел в далечния ъгъл на Чарлс Херман.

В ответната офанзива обаче поляците също означиха трети си гол в конфликта. Филип Волски насочи неспасяем удар към далечния ъгъл.

Атаките на двата тима продължиха да заплашват двете порти. Асан Уедраого засече с глава центриране от ъглов удар на Чарлс Херман. Още със идната си офанзива символичните посетители в срещата стигнаха до 5-и гол. Резервата Роберт Рамсак приключи скоростна контраофанзива.

Чарлес Херман можеше да усили още преднината на отбора си, само че стреля в напречната греда в 88-ата минута.

С представянето си в конкуренцията и двата тима си осигуриха квота за присъединяване на международното състезание.

За последно Германия игра край през 2015 година на стадион “Лазур ” в България. Тогава позволиха проваляне с 3:4 от Франция. Германия печели конкуренцията през 2009 година На финала Германия ще се изправи против спечелилия от полуфинала сред Франция и Испания..