Фулъм спечели с 3:2 домакинството си на Уулвърхемптън в последния

...

Фулъм пребори Уулвс с дузпа в последните минути

Фулъм завоюва с 3:2 семейството си на Уулвърхемптън в последния мач от 13-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят беше белязан от няколко основни намеси на ВАР и общо три отсъдени дузпи след почивката – и трите осъществени. Уилиан на два пъти беше прецизен за „ котиджърс “, от бялата точка, до момента в който Хи-Чан Хуан осъществя 11-метров углавен удар за „ вълците “.

Преди почивката два тима си размениха по един гол. Алекс Иуоби изведе Фулъм напред в резултата, само че в средата на първата част Матеуш Куня възвърне равенството.

След триумфа лондончани прекъснаха серията си от четири следващи мача без победа и събраха 15 точки, колкото имат Уулвс и Кристъл Палас, което им отрежда 12-ото място. Фулъм влезе доста добре в мача и поведе в 7-ата минута след стойностна офанзива. Антони Робинсън беше изведен в наказателното поле. Той пусна паралелен на голлинията пас, а Алекс Иуоби осъществя за 1:0.

Равенството беше възобновено в средата на първата част. Матеуш Куня засече с глава центриране в наказателното поле и порази задачата.

След почивката на сцената излезе ВАР, стартира поредност от дузпи. В 56-ата минута Нелсон Семедо извърши нарушаване в наказателното поле, което основният арбитър в началото подмина, само че след обзор на обстановката уточни бялата точка. Зад топката застана опитният Уилиан, който преодоля вратаря - 2:1.

Четвърт час преди приключването на постоянното време Уулвс също получи правото да бие дузпа. Хи-Чан Хуан сподели стоманени нерви и я вкара, възстановявайки равенството.

В добавеното време на мача пристигна решаващият момент. Хари Уилсън беше препънат в наказателното поле. Отново основният арбитър беше извикан от ВАР и взе решение да отсъди углавен удар. Уилиан избра другия ъгъл, само че пласира топката съвършено и преодоля Жозе Са, с цел да подпечата триумфа на „ котиджърс “.

В идващия кръг от Висшата лига Уулвс гостува на Арсенал, до момента в който за Фулъм следва аудиенция на Ливърпул.
Източник: novsport.com