Франция победи с умопомрачителното 14:0 Гибралтар в европейска квалификация, която

...

Франция унищожи Гибралтар, нанизвайки нереалните 14 гола

Франция победи с умопомрачителното 14:0 Гибралтар в европейска подготовка, която се игра на стадион " Алианц Ривиера " в Ница.

" Петлите " поведоха с 2:0 след единствено пет минути игра. В 16-ата се разписа Заир-Емери. До края на първото полувреме попадения прибавиха Килиан Мбапе, Джонатан Клос, Кингсли Коман и Юсуф Фофана.

През втората част паднаха още толкоз попадения, като Мбапе оформи своя хеттрик с гол съвсем от центъра, а Жиру също се разписа на два пъти и то един път със задна ножица, оформяйки крайния резултат.

Гостите играха с човек по-малко откакто създателят на първия автогол - Итън Сантош беше изпъден още в 18-ата минута поради жестоко нарушаване към неприятелски състезател.

Така Франция усъвършенства и върха за най-голяма победа в европейски квалификации. До този миг достижението бе за Германия при триумф с 13:0 против Сан Марино.

В група " В " Франция си беше осигурила от дълго време класиране за ЕВРО 2024, което ще се организира следващата година в Германия. Тимът, воден от Дидие Дешан, има цялостен общ брой от 21 точки от 7 победи и е първи в подреждането. Гибралтар е без извоювана точка досега.