ФК Лос Анджелис направи нова крачка към защитата на титлата

...

ФК Лос Анджелис на финал на Запад, Фуфу Кръстев не игра

ФК Лос Анджелис направи нова крачка към отбраната на купата си в Мейджър лийс сокър (МЛС) - футболния шампионат на Съединени американски щати. Като посетители играчите отборът от Калифорния спечелис 1:0 против Сиатъл Саундърс и се класира за финала в Западната конференция.

Единственото попадение в мача падна в 30-ата минута и бе дело на голмайстора на отбора Денис Буанга от Габон, който към този момент има 24 от началото на акцията. Много мощен дуел за спечелилите изнесе и канадският вратар Максим Крепо, който приключи със седем спасявания.

Така Лос Анджелис нанесе първа домакинска загуба на Сиатъл в плейофите от 2013 година насам, като за този интервал Саундърс бяха натрупали 19 следващи срещи без проваляне пред лична аудитория.

Българският национал Филип Кръстев, който е част от състава на Лос Анджелис, остана на аварийна пейка.

Във финала в конференцията Лос Анджелис ФК ще гостува на четирикратния първенец Хюстън Динамо, който победи с 1:0 Спортинг Канзас Сити.

Във финала на Изток противници са отборите на ФК Синсинати и Кълъмбъс Крю.
Източник: lupa.bg