ФК Кюстендил спечели с 2:1 двубоя с ФК Велбъжд от

...

ФК Кюстендил взе дербито с Велбъжд за Купата на АФЛ

ФК Кюстендил завоюва с 2:1 дуела с ФК Велбъжд от шампионата за Купата на АФЛ. Така тимът от Четвърта лига се класира за идващия стадий от шампионата, като там негов противник ще е Марек. Дупничани победиха през днешния ден Германея (Сепарева баня) с 2:0. По правилник, хазаин на срещата ФК Кюстендил - Марек за установяване на представителя на област Кюстендил в шампионата ще са кюстендилци.

Футболистите на Велбъжд откриха резултата в 18-ата минута след автогол на Юлиян Максимов, който се опита несполучливо да избие топката при центриране във вратарското поле на Роберт Тодоров. Денислав Костов изравни резултата в 29-ата минута след осъществяване на директен свободен удар. И още веднъж Костов осъществя победния гол за 2:1 при започване на второто полувреме.

Двата кюстендилски тима изиграха правилен мач пред към 500 почитатели на стадион “Осогово”.