Фиорентина загуби болезнено шампионската титла на Италия на ниво Примавера.

...

Шок за Фиорентина и Димо Кръстев! Загубиха много болезнено титлата в Италия

Фиорентина загуби мъчително шампионската купа на Италия на равнище Примавера. На финала против Лече „ виолетовите “, с капитан българския гений Димо Кръстев, позволиха проваляне с гол в последната секунда.

Резултатът в постоянното остана неизменен 0:0 и мачът влезе в продължения. В 120-ата минута Лече победи с помощта на гола на Емин Хасич.

По пътя към финала Фиорентина и Кръстев минаха през Рома и Торино. Срещу „ джалоросите “ българският футболист вкара основно попадение за 3:3 в постоянното време. Впоследствие римляните бяха отстранени.

През сезона Фиорентина завоюва Суперкупата на Италия в тази възрастова група. На финала беше надвит Интер на Никола Илиев. За Купата на Италия Димо Кръстев и съотборниците му отстъпиха на финала против Рома.

Титлата е трета за Лече след 2003 и 2004 година, когато в състава играеше Валери Божинов.

Въпреки загубата Димо Кръстев се показа добре. Той получи висока оценка, като в 82-рата минута беше доста покрай гола. Ударът му обаче не се озова в мрежата зад Александру Борбей.
Източник: novsport.com