Фиорентина си върна малко от самочувствието в Серия “А след

...

Фиорентина не се изпоти за лесно 3:0 над Салернитана

Фиорентина си върна малко от самочувствието в Серия “А ” след безапелационно 3:0 над последния в класирането Салернитана в среща от 14-тия кръг, играна във Флоренция.

Преди този мач “виолетовите ” бяха позволили четири загуби в последните си пет турнирни срещи и в този момент бяха изправени до стената.Два гола в първите 17 минути обаче небрежно демонстрираха какво следва да се случи на “Артемио Франки ” в слънчевия неделен следобяд. Първо тифозите на Фиорентина най-сетне видяха дебютния гол в шампионата на новия аржентински нападател Лукас Белтран, който беше прецизен от дузпа още в 6-ата минута. 11 минути по-късно пък Рикардо Сотил заби превъзходно попадение с удар по диагонала.

Сотил се отличи и с асистенция в 56-ата, когато прецизен беше Джакомо Бонавентура.

Шансът на Салернитана да направи дуела по-интересен пристигна при започване на второто полувреме, когато резултатът в интерес на домакините към момента беше единствено 2:0. Тогава удар Чуквубуикем Иквуемеси срещна гредата.
Източник: novsport.com