Фиорентина разби Ювентус с 5:1 при 19-годишните в мач от

...

Димо Кръстев с цял мач при разгром на Фиорентина над Ювентус

Фиорентина разруши Ювентус с 5:1 при 19-годишните в мач от 17-ия кръг на шампионата Примавера. Българският национал Димо Кръстев бе на терена от първата до последната минута. Централният бранител получи жълт картон в 57-ата минута.

„ Ла Виола “ взе нежен задатък след първите 45 минути от 2:1. Гостите поведоха с попадения на Томасо Берти в 15-ата минута и Лоренцо Виджиани пет по-късно. Луис Хаса върна един гол за „ бианконерите “ в 34-ата минута.

Томасо Берти осъществя второто си попадение в мача в 50-ата минута за 3:1. Елион Точи бе прецизен за четвърти път в мрежата на Юве в 71-ата. Четвърт час по-късно Филипо Дистефано оформи крайното 5:1 в интерес на гостите от Флоренция.

По този метод „ виолетовите “ се изкачиха до третото място във краткотрайното класиране с актив от 29 точки и изпревари днешния си противник, който остава пети с една по-малко.
Източник: novsport.com