Фиорентина показа прецизност в предни позиции и си тръгна с

...

ОБЗОР: Фиорентина и Аталанта с успехи 2:0 в Италия

Фиорентина сподели точност в предни позиции и си потегли с триумф при визитата на Удинезе с 2:0 в среща от 5-ия кръг на Серия А. със същия резултат на собствен терен Аталанта се наложи над Каляри. Загубилите тимове през днешния ден остават на дъното, а към момента не познават успеха от началото на сезона.

Фиорентина си потегли с трите точки от " Дачия Арена " с помощта на попаденията на Лукас Мартинес в 32-ата минута и на Джакомо Бонавентура в добавеното време на мача. Домакините обаче би трябвало да се сърдят на отличните спасявания на вратаря на гостите Пиетро Терачано поради пропуснатата опция да вземат най-малко точка през днешния ден. Гостите изгубиха през седмицата Нико Гонсалес – контузен против Генк в Лигата на Конференциите, а също така не можеха да разчитат на Гаетано Кастровили, Йери Мина и Джонатан Иконе, също с контузии.

Но това не им попречи да наподобяват по-свежи и в нито един миг да не дадат самодейността. В началото на срещата Удинезе натисна, а Терачано просто трябваше да постави крайници си пред центрирането на Флориан Товен, с цел да му попречи да открие резултата. Постепенно Ла Виола умъртви темпото. И при едно центриране на Джак Бонавентура топката попадна в Мартинес, който я прати в далечния ъгъл за вратаря. Удинезе опита през втората част да обърне хода на срещата, само че при една изгубена топка пред наказателното поле най-съобразителен се оказа Бонавентура, който я прати в долния десен ъгъл на Силвестри.

Аталанта беше прекомерно сериозна класа за Каляри и Адемола Луукман даде преднина в 33-ата минута. Второто попадение беше дело на Марио Пашалич в 76-ата минута. Хърватинът се измъкна от отбраната, не разреши да бъде заловен в засада и оползотвори подаването на Лукас Мюриел.