МИЛАН (AP) — Чарлз Де Кетелаер отбеляза два пъти, за

...

Дублката на Де Кетелаере увеличава шансовете на Аталанта за Шампионската лига с победа с 2-1 срещу съперника Рома

МИЛАН (AP) — Чарлз Де Кетелаер означи два пъти, с цел да помогне на Аталанта да усили възможностите си за завръщане в Шампионската лига с победа с 2-1 над директния противник Рома в неделя.

De Ketelaere вкара двата гола в границите на толкоз минути през първото полувреме, само че Лоренцо Пелегрини сътвори напрегната последна четвърт на мача, като означи от точката.

Петото място Аталанта се издигна с три точки над Рома и също има мач по-малко. Първите петима в Серия А се класират за Шампионската лига за идващия сезон и остават два кръга в италианската лига.

Резултатът също по този начин означаваше, че Ювентус си обезпечи място в Шампионската лига за идващия сезон, макар че изненадващо остана 1 -1 тъждество от Салернитана по-рано денем. Това също удостовери първото присъединяване на Болоня в Шампионската лига.

Но това беше по-голямо злощастие за Рома, която отпадна от Лига Европа в средата на седмицата, отстъпвайки преднина от два гола за тъждество 2-2 против Байер Леверкузен през...