Фиорентина победи лесно с 5:1 у дома Фрозиноне в среща

...

Фиорентина не се затрудни срещу Фрозиноне

Фиорентина победи елементарно с 5:1 вкъщи Фрозиноне в среща от 24-ия кръг от италианското състезание.

В 16-ата минута " виолетовите " взеха задатък посредством Андреа Белати след асистенция на Джонатан Иконе. Само три минути по-късно Иконе удвои задатъка в интерес на домакините след мощен удар и рикошет, който направи беззащитен вратаря Стефано Турати.

Две минути преди края на първата част Лукас Мартинес Куарта осъществя третия гол в интерес на домакините, а Николас Гонсалес направи 4:0 в 53-ата минута.

Лука Мацители осъществя почетното попадение в интерес на гостите в 66-ата минута, до момента в който Антонин Барак оформи крайното 5:1 пет минути преди приключване на постоянното време на срещата.

Фиорентина реализира първа победа над този противник от 2015 година насам и заема шесто място с 37 точки. Фрозиноне е на 14-та позиция с 23 пункта.