Филаделфия измъкна драматичен успех срещу Юта със 118:117 в мач

...

Ембийд измъкна Филаделфия след драма с Юта в НБА

Филаделфия измъкна трагичен триумф против Юта със 118:117 в мач от постоянния сезон на НБА. Победния панер осъществя Джоел Ембийд към пет секунди преди края на дуела. Успехът е под 26 за 76-ърс от началото на сезона. Тимът е четвърти на Изток, до момента в който Джаз са девети на Запад с актив от 22 триумфа и 24 провали.

Филаделфия стартира доста мощно и взе преднина от 17 точки след първата четвърт. Юта, който беше без своя водач Лаури Марканен, последователно настигна противника си и преди началото на последната част изоставането на отбора бе сведено до единствено три точки - 85:88.

При оставащи малко под две минути до края на постоянното време Майк Конли изравни резултата - 113:113, с тройка за Юта. Последваха няколко смени на водачеството, преди Ембийд да постави точка на разногласието.

Джеймс Хардън бе най-резултатен за триумфа на Филаделфия с 31 точки, 6 битки и 11 асистенции. Ембийд добави 30 точки и 7 битки, Тайрийз Максималната осъществя 21, а Шейк Милтън означи още 17.

Джордан Кларксън бе над всички за Юта с 38 точки, 9 битки и 5 асистенции. Тейлън Хортър-Тъкър наниза 20 точки от пейката, Уокър Кеслър се разписа с 15 точки и 12 битки, а Майк Конли завърши срещата с 14 точки и 8 асистенции.

Маями Хийт записа триумф над гостуващия Милуоки със 111:95. Гейб Винсънт означи 27 точки, до момента в който Бам Адебайо способства за успеха на Хийт, завършвайки с 21-ия си дабъл-дабъл за сезона, като събра 20 точки и 13 битки. Виктор Оладипо вкара 20 точки, а Джими Бътлър добави 16.

Милуоки имаше шестима играчи, които означиха двуцифрен резултат от точки. Боби Портис бе с 15, до момента в който Джру Холидей имаше 12 точки и 10 асистенции.