ФИЛАДЕЛФИЯ — Ще влезе в графика като победа, резултат 136-121,

...

Кам Томас, Микал Бриджис прокараха Нетс покрай недостатъчните 76ers

ФИЛАДЕЛФИЯ — Ще влезе в графика като победа, резултат 136-121, който прекъсна поредицата от девет загуби на Нетс — четири в следсезона предходната година, пет други в постоянния сезон - против 76ers и им донесе три победи в четири мача, които може би, просто може би, биха могли да провокират нещо.

Контекстът обаче е значим. Филаделфия нямаше титуляри Джоел Ембийд, Де’Антъни Мелтън, Тобиас Харис и Николас Батум, а съставът им изостана с 25 единствено четири минути след втората четвърт. Но в този миг от сезона на Нетс, на фона на жесток интервал от осем мача — с шест мача против тимове, които държат място в топ шест или най-малкото подобен, който би довел до място в шампионата за игра — което приключва с почивката на All-Star, те ще завоюват и това е, което Кам Томас (40 точки) и Микал Бриджис (23 точки) помогнаха да реализират за тях в Wells Fargo Center.

С отпадането на Ембийд съботата означи шанса на Нетс да откраднат победа тази година против 76ers.