ФА Къп ще има нов носител. Това стана ясно, след

...

Брайтън детронира Ливърпул за ФА Къп след обрат

ФА Къп ще има нов притежател. Това стана ясно, откакто Брайтън детронира Ливърпул след поврат с 2:1 вкъщи.

Мърсисайдци стартираха много по-добре и в четвъртата минута бяха покрай попадение. Изстрел на Салах в близкия ъгъл бе избит от голлинията. Четвърт час след началаото Алексаднър-Арнолд пък трябваше да се намесва пред другата врада, с цел да предотрвати гол ва Фъргюсън. Малко по-късно Алисон се оправи с изстрел на Митома. Салах пък бе изведен самичък против вратаря от Елиът, само че стреля около вратата.

След половин час игра Ливърпул въпреки всичко поведе. Салах откри Елиът, който с невисок удар откри резултата. Мърсисайдци не резервираха преднината си дълго. Домакините изравниха с известна доза шанс в 39-ата минута. Опит за изчистване на Александър-Арнолд прати топката на крайници на Лампти, който стреля от отдалеченост, топката се отклони в Дънк и не остави шансове на Алисон.

През второто полувреме двата тима не сътвориха доста забавни положения, а в третата минута на спомагателното време Первис Еступинян асистира за японеца Митома, който технично си спря топката и незабавно я прати във вратата на Ливърпул за крайното 2:1.

Брайтън реализира втори следващ триумф против Ливърпул във всички шампионати, откакто пред ве седмици разруши " алените " с 3:0 в мач от Висшата лига. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg