Европейският шампион Реал“ претърпя огромен срам. За първи път в

...

Скандал в „Реал“ след рекордната загуба

Европейският първенец „ Реал “ претърпя голям позор. За първи път в историята си „ кралете “ изгубиха с 0:3 вкъщи – против ЦСКА (Москва), който макар геройството отпадна. А „ Сантяго Бернабеу “ видя и скандал.
Иско, един от най-обичаните футболисти от почитателите, демонстративно отхвърли да постави капитанската лента. Четвърт час преди края тя му беше подадена от бразилеца Марсело, който се принуди да отиде до Дани Карвахал преди промяната си. Иско се разгневи на публиката, която дълго време го освирква при всяко допиране на топката за пропуск, изработен при резултат 0:2.
„ Не съм видял какво се случи – опита да тушира напрежението треньорът Сантяго Солари. – Феновете освиркваха, тъй като се дразнеха от резултата, а не от Иско. “
Откакто Солари е треньор, нападателят доста рядко стартира като титуляр. И се приказва, че желае да напусне скоро.
За единствено 11-и път от 254 мача в евротурнирите „ Реал “ позволи три гола. А при последните 12 дуела, когато тимът губеше с 0:2 на почивката, по-късно печелеше срещата. Бразилецът Винисиус пък стана третият най-млад футболист, който стартира титуляр в мач за „ Реал “ в Шампионката лига – на 18 години и 152 дни. По-рано в живота това се е случвало единствено на легендите Икер Касияс и Раул Гонсалес.
„ Виктория “ (Пилзен) с някогашния левскар Роман Прохазка продължи в Лига Европа, откакто съкруши „ Рома “ с 2:1. За 30-и път подред „ римските вълци “ получават гол при посещение в Шампионската лига. Това е подравнен връх дружно със „ Селтик “. Прохазка игра цялостен мач. А „ Виктория “ изпревари ЦСКА поради успеха си в Москва в предишния кръг.
Източник: trud.bg