Евертън спечели с 3:1 домакинството си на Кристъл Палас. “Карамелите”

...

Евертън се разигра за едно полувреме срещу Палас

Евертън завоюва с 3:1 семейството си на Кристъл Палас. “Карамелите” си осигуриха триумфа при започване на втората част, когато означиха два бързи гола. За отбора на Сам Алърдайс това бе едвам втора победа в последните си девет турнирни срещи.

Евертън имаше преимущество през първото полувреме, само че в неговия край можеше да се окажат догонващи, само че Кристиан Бентеке пропусна отлична опция. След почивката домакините бързо поведоха с 2:0. Гилфи Сигурдсон откри резултата, а Ниасе удвои задатъка след удар с глава. След това развиване играчите на Алърдайс заиграха още по-уверено и стигнаха до трето попадение. Към края Палас върна един гол от дузпа, изпълнена от Миливойевич.

След този триумф Евертън е на девето място в класирането с актив от 32 точки, а Кристъл Палас е 14-ти с 28 точки.

ЕВЕРТЪН - КРИСТЪЛ ПАЛАС 3:1
1:0 - Сигурдсон (46)
2:0 - Ниасе (51)
3:0 - Дейвис (75)
3:1 - Миливойевич (83-д)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 27 кръг, събота 10 февруари  Евертън 3:1краен резулат  Кристъл Палас