Евертън продължава да оглавява временното класиране, след като постигна четвърта

...

Евертън не спира с победите и головете, Хамес се забавлява

Евертън продължава да оглавява краткотрайното класиране, откакто реализира четвърта поредна победа от началото на сезона в Премиър лийг. Този път отборът на надигра с 4:2 на " ". Хамес Родгигес (52', 70') бе основната фигура за този триумф на " карамелите ", откакто означи два гола и направи асистенция за попадението на своя съотечественик (45'). Преди всичко това (16') откри резултата с дежурния си гол, а (41') изравни след група бъркам на. В добавеното време оформи крайния резултат.

Карло Анчелоти предприе две насилствени промени в състава си. и пропуснаха дуела поради травми, като на техните места стартираха и.

Ив Бисума се завърна в състава на Брайтън след наказване. Той размени в халфовата линия.

Евертън стартира мощно и още първите минути Райън трябваше да избавя рисков удар на Калвърт-Люин. В третата минута прати топката във вратата, само че попадението бе анулирано поради нарушаване на бранителя.

В 16-ата разумното се случи и Калвърт-Люин означи деветия си гол от началото на сезона, откакто засече с глава на далечната греда центриране на Сигурдсон.
9 - Dominic Calvert-Lewin has scored more goals than any other player for a top five European league side in all competitions this season (9). Form.
— OptaJoe (@OptaJoe)

Постепенно Брайтън взе самодейността и в 41-вата минута " чайките " стигнаха до изравнително попадение. Тросар засече от въздуха центриране на Лампти, само че ударът не бе добър и не би трябвало да бъде проблем за Пикфорд, който просто трябваше да улови. Английският народен пазач обаче направи груба неточност и изпусна топката. Мопе я прати в опразнената врата за 1:1.

Евертън обаче съумя да си върне преимуществото в резултата в добавеното време на първата част, когато Мина засече с глава центриране на от фал.
5 - James Rodriguez has been directly involved in five goals in his five games for Everton in all competitions this season (2 goals, 3 assists), two more than he managed in 14 appearances for Real Madrid last season (1 goal, 2 assists). Flourishing.

В 52-рата минута самият Хамес повиши на 3:1, откакто самичък пресече топката в половината на Брайтън, след което Калвърт-Юлин откри Иуоби отляво. Последният центрира доста добре, а Хамес към този момент бе на точното място и засече на далечната греда.

20 минути преди края Хамес означи и втори гол. Дукуре и Иуоби направиха положително двойно, преди първият да центрира към далечната греда, където непокритият колумбиец засече от близко с десния крак- 4:1.

В добавеното време Ив Бисума оформи крайния резултат, след страховит изстрел от 25 метра. Премиър лийг 4 кръг, събота 3 октомври  Евертън 4:2краен резулат  Брайтън