Етър“ спря серията на ЦСКА 1948 II от 4 поредни

...

„Етър“ със страхотен успех, удари ЦСКА 1948 II като гост!

„ Етър “ спря серията на ЦСКА 1948 II от 4 следващи победи, като извоюва превъзходен триумф с 1:0 в столицата, пратил го още веднъж в челните позиции. Единственото и победно попадение вкара Живко Петков чак в 89-ата минута след съвършен пас на Крум Стоянов. През първата част пък два гола на Даниел Младенов бяха анулирани заради засади.

Етърци започнаха мача мощно и в първите двайсетина минути играта се водеше главно в половината на домакините. Първата чиста обстановка бе в 15-ата минута, когато Кольо Станев центрира отдясно и Даниел Младенов прати топката в мрежата, само че тъчреферът маркира засада и попадението бе анулирано. Само след пет минути се случи още веднъж същото – отново Младенов означи гол, само че и този път той бе анулиран заради засада…

В 23-ата минута Евгений Илиев насочи прецизен удар, отразен от вратаря на домакините. През втората част на полувремето ЦСКА 1948 II изнесе играта напред и извърши три корнера, които не доведоха до нищо. Малко преди почивката нов удар на етърци мина около рамката.

Нова обстановка за гол имаше в 54-ата минута – Илиев центрира от корнер и бранителят Георги Ангелов насочи топката с глава, само че вратарят Генадий Ганев съумя да избави. Малко по-късно извеждащ пас на Моран бе спрян заради несъществуваща засада. До края домакините натиснаха, насочиха и един прецизен удар. В 88-ата минута „ Етър “ по знамение не откри резултата. Крум Стоянов изведе Алехандро, който нанесе страховит удар, само че вратарят Ганев с тъга избави.

Логичното обаче се случи в 89-ата минута, когато още веднъж Крум Стоянов напредна и пусна съвършен пас пред вратата на Живко Петков, който прати топката в мрежата за победното 1:0. В добавеното време домакините останаха с 10 души след втори жълт картон.

„ Етър “ излезе в челото на класирането с 20 точки дружно със „ Спартак “ (Пл), който обаче има по-добра голова разлика.

“Етър ”: Станислав Нисторов, Кольо Станев (37 Георги Александров), Георги Ангелов (75 Алехандро), Мариян Иванов, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Олег Димитров, Мартин Моран, Евгений Илиев (62 Христо Митев), Даниел Младенов (62 Николай Янков), Живко Петков.
Източник: dnews.bg