Ерлинг Холанд вкара първите си голове от ноември насам, а

...

Холанд вкара за сефте през 2024-ата, Сити би Евертън

Ерлинг Холанд вкара първите си голове от ноември насам, а  победи с 2:0 Евертън. Това беше първи дуел от 24-ия кръг във Висшата лига.

Успехът е шести подред за Сити в елита и десети подред във всички шампионати. Той краткотрайно изкачи първенците преди всичко в класирането. Тимът на Хосеп Гуардиола има 52 точки, една повече от Ливърпул. Червените одобряват по-късно през днешния ден Бърнли. Евертън остава без победа в седем следващи дуела във Висшата лига, Карамелите са с 19 точки на 18-то място в класирането.

Сити имаше предимство през първото полувреме, само че не съумя да вземе задатък в резултата. В 71-ата минута Ерлинг Холанд със мощен удар не остави шансове за вратаря Джордън Пикфорд и направи 0:1. Така той постави завършек на серия от. Любопитно е, че това беше и първи прецизен удар на Сити в дуела.

Пет минути преди края на постоянното време още веднъж норвежецът беше прецизен за 0:2 след асистенция на Кевин де Бройне.
Източник: flashnews.bg