Ерлинг Халанд успя да вкара два пъти, за да помогне

...

Халанд избухна с два гола и Борусия поведе класирането

Ерлинг Халанд съумя да вкара два пъти, с цел да помогне на Борусия (Дортмунд) да стигнат до победа с 3:1 над Майнц.

Така " жълто-черните " са с две точки пред Байерн (Мюнхен) на върха на таблицата, само че баварците са с мач по-малко. Марко Ройс откри резултата в 3-ата минута, а в 54 -ата минута Халанд беше прецизен от дузпа за 2:0.

Буркхарт понижи на 2:1 в 87-ата минута, само че Халанд постави точка на разногласието в 94-ата минута. Това е 13 -и гол за Халанд в единствено 9 мача за Борусия този сезон.
 Германия победи Северна Македония с 4:0 в международна подготовка
Германия се класира на Световното след сладко възмездие над Северна Македония

С тази победа отборът на Ханзи Флик сложи на назад във времето шокиращото проваляне от съседите ни с 1:2 в първия мач в Дуйсбург

В останалите мачове Айнтрахт (Франкфурт) претърпя неловко домакинско проваляне с 1:2 от Херта Берлин, Фрайбург съумя да спре Република България Лайпциг - 1:1, с цел да остане единственият непобеден тим в Бундеслигата, до момента в който Бохум стигна до победа с 1:0 над Гройтер Фюрт.