Ентусиазъм има, но и логика във футбола - също. На

...

Без изненада! Еквадор отчая Катар на старта на Мондиала

Ентусиазъм има, само че и логичност във футбола - също. На старта на Мондиал 2022 отборът на Еквадор предстоящо и справедливо победи домакините от Катар с 2:0.

Още в третата минута на мача Енер Валенсия смълча трибуните с първия гол на международното състезание, само че за наслада на домакините ВАР го анулира.
-->
В 17-та минута обаче същият Валенсия вкара от дузпа и този път латиноамериканците към този момент водеха с 1:0.

В 31-та минута. - второ попадение за Енер Валенсия и Еквадор! Центриране отдясно остави нападателя на еквадорците непокрит и с глава топката беше пратена за повторно в катарската врата!

Домакините отстъпваха игрово, но за сметка на това бяха груби и получиха три жълти картона единствено за полувремето.

Все отново в края на полувремето катарците пропуснаха сериозен късмет да понижат резултата.

През втората част темпото не бе високо, а за Еквадор нямаше проблем да удържи успеха и отличен старт на Мондиала. Утре е вторият мач от тази група мчежду Нидерландия и Сенегал.
Източник: standartnews.com