Емполи се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на

...

Емполи ще играе с Интер на 1/8-финалите на Купата на Италия след голова фиеста с Верона

Емполи се класира за 1/8-финалите в шампионата за Купата на Италия след победа с 4:3 като посетител над Верона.

Андреа Ла Мантия (15`) изведе отбора си напред в резултата, само че три минути по-късно домакините изравниха посредством Матео Канчелиери (18`). Емполи дръпна в средата на втората част с две попадения на Леонардо Манкузо (66`, 70`) и един на Недим Байрами (74`). Късен взлом на Верона докара до две попадения на Иван Илич (86`) и Антонио Рагуза (88`).

В добавеното време Ла Мантия получи червен картон, само че в края гостите удържаха нежната си преднина и се класираха за осминафиналите, където ще срещнат първенеца на Италия Интер.