Елица Костова приключи участието си в Откритото първенство на Франция

...

Грузинка спря Костова на второто стъпало преди "Ролан Гарос"

Елица Костова завърши присъединяване си в Откритото състезание на Франция по тенис във II кръг на квалификациите. Четвъртата ракета на България при дамите (№231 в света) загуби от Екатерине Горгодзе (Груз) с 6:7 (5), 3:6 и не можа да усъвършенства най-хубавото си показване във втория за годината шампионат от Големия шлем. 31-годишната хасковлийка отпадна на второто ходило преди " Ролан Гарос " и през 2017 и 2020 година

В I сет през днешния ден Костова два пъти съумя да направи рибрейк в подаването на грузинката - при 1:2 и при 5:6, когато съперничката ѝ сервираше за частта. В тайбрека двете си размениха по три минипробива до 5:4 за българката, след което 29-годишната Горгодзе взе три следващи точки.

Втората част отиваше към победен резултат в интерес на 222-рата в ранглистата, само че при 1:5 гейма Елица съумя да върне единия пробив, а при 3:5 избави два мачбола и имаше нови шест благоприятни условия за пробив. Все отново съперничката ѝ резервира хладнокръвие и затвори мача при третия си късмет след тъкмо 2:00 ч. игра.

Така след отпадането и на Изабелла Шиникова в I кръг, в пресявките в Париж останаха единствено две от четирите ни представителки. По-късно през днешния ден Цветана Пиронкова ще играе за място в решаващия III кръг против Сузан Бандеки (Швейц). Утре пък Виктория Томова ще изиграе своя дуел от II кръг против Куруми Нара (Яп).
Източник: segabg.com