Един от фаворитите за световната титла Франция трудно спечели срещу

...

Франция игра слабо, но с помощта на новите технологии измъкна победа срещу Австралия

Един от любимците за международната купа Франция мъчно завоюва против по-скромния тим на Австралия с 2:1, само че не сподели безапелационна игра и тормози почитателите си.
Двата тима изиграха скучно първо полувреме, в което не съумяха да си вкарат гол. Франция стартира по-силно срещата и в първите минути Мбапе, Погба и Гризман пропуснаха положителни благоприятни условия за гол. След това обаче австралийците се успокоиха и изравниха играта. През второто полувреме французите заиграха малко по-силно и съумяха да вземат самодейността в мача. В 58-та минута Антоан Гризман вкара от дузпа, която бе отсъдена благодарение на видео помощник - ВАР. Само четири минути по-късно Миле Йединак изравни още веднъж след 11-метров углавен удар. В 81-вата минута Пол Погба донесе успеха на Франция с доста шанс и нова интервенция на технологиите - този път тази на голлинията. Пол Погба се опита да финтира на скорост, само че топката се отклони от крайници на бранителя Азис Бехич, удари се в напречната греда и тупна зад голлинията за 2:1. Попадението обаче бе записано на името на Погба, а не като автогол. По-късно в събота играят другите два тима от Група " С " - Перу и Дания.
Източник: mediapool.bg