Двубоят между Пирин Благоевград и ЦСКА 1948 завърши при резултат

...

ЦСКА 1948 измъкна точка в Благоевград след гол от дузпа в продължението

Двубоят сред Пирин Благоевград и ЦСКА 1948 приключи при резултат 1:1. Преслав Йорданов откри резултата, а Ивайло Чочев изравни от дузпа в 94-ата минута.

Домакините откриха резултата на стадион " Христо Ботев " в Благоевград още в 4-ата минута. Преслав Йорданов засече с глава центриране от корнер на Андрей Йорданов за 1:0.

До почивката гостите сътвориха по-опасните обстановки в напред във времето, само че по този начин и не се възползваха от опциите си. Янко Георгиев от своя страна отрази мощен шут отвън наказателното поле на Александър Колев.

След паузата Джонатан Перейра стреля тъкмо от директен свободен удар, само че стражът на " орлетата " мазета.

В добавеното време гостите получиха дузпа след намесата на ВАР. Христофор Хубчев повали Карлос Охене в наказателното поле. Ивайло Чочев оформи крайния резултат. Полузащитникът има три гола от дузпа против този противник.

Феновете на Пирин не понесоха протичащото се умерено. Запалянковците започнаха да хвърлят предмети на терена и играта бе прекратена, въпреки и за малко. Футболистите на двата отбора също се спречкаха преди последния съдийски сигнал.

ЦСКА 1948 заема 4-ата позиция в класирането с актив от 4 пункта. Пирин е 11-и в подреждането с 1 точка.