Два от отборите, замесени в борбата за оцеляване в Серия

...

Две дузпи лишиха Бреша от важна победа

Два от тимовете, забъркани в битката за оцеляване в Серия “А” - Бреша и Дженоа, приключиха наедно 2:2 на “” в ранния дуел от днешната стратегия на 28-ия кръг в италианския хайлайф.

“Лъвовете” взеха ранен задатък от два бързи гола. Първо в 10-ата минута Алфредо Донарума откри резултата, а единствено три по-късно Алесандро Семприни удвои преднината на отбора. Домакините обаче я профукаха с помощта на две дузпи. В 38-ата минута, при едно въздушно единоборство, Андреа Папети фаулира Кристиан Ромеро в наказателното си поле, а съдията уточни бялата точка. Яго Фалке се зае с осъществяването на дузпата и я трансформира в гол. В 70-ата минута пък Даниеле Десена игра с ръка при едно центриране от корнер и по този начин последва втора дузпа за “грифоните”, която Андреа Пинамонти осъществя за крайното 2:2. Серия А 28 кръг, събота 27 юни  Бреша 2:2краен резулат  Дженоа