Два медала - един златен и един сребърен, спечелиха мездренските

...

Mездренски атлети спечелиха два медала на Националния шампионат за юноши и девойки под 20 г. в зала /снимки/

Два медала - един златен и един сребърен, завоюваха мездренските спортисти на Националния шампионат за юноши и девойки под 20 години в зала, който се организира през почивните дни в „ Асикс Арена “ в София.
Изключително оспорвана борба предложи бягането на 3000 м при юношите, в което конкуренцията за първото място беше сред 18-годишния Николай Кауфман (СК „ Атлет - Мездра) и 16-годишния първенец в тази дисциплинираност при юношите под 18 година Александър Божилов (СКЛА „ Митко Ценов Рънийг Тийм “ - Мездра). Божилов водеше през по-голямата част от дистанцията, само че в последна сметка Кауфман заслужи купата с 9:14.93 мин.
Втори, единствено на 43 стотни след него, финишира представителят на СКЛА „ Митко Ценов Рънийг Тийм “ с персонално достижение в тази дисциплинираност (PB) - 9:15.36 мин. Призовата тройка добави Емил Веселов (КЛА „ Спартак “ - Койнаре) с 9:24.00 мин.
Извън класирането стартираха Иван Андреев (СКЛА „ Митко Ценов Рънийг Тийм “), който пробяга дистанцията за 8:55.30 мин. и Мирослав Спасов (СК „ Атлет - Мездра), който не приключи.
Междувременно предния ден Николай Кауфман се класира на шесто място на 1500 м с време 4:33.67 мин. Победител в тази дисциплинираност стана Мартин Атанасов (СКЛА „ Евър “ - Варна) с 4:10.31 мин., следван от Станислав Рашков (СК „ Атлетика 2012 “ - Велико Търново) с 4:12.56 мин. и Панайот Панайотов (ЛК „ Радио 999 “ - Ямбол) с 4:24.00 мин.
Извън класирането бяга 34-годишният Александър Василев (СК „ Атлет “ - Мездра), който спря хронометъра на 4:21.07 мин.
Следващият Национален шампионат в зала - този за момчета и девойки под 16 година, е на 12-13 февруари още веднъж в столицата.

Снимки: Павел Данев и Десислава Комарова
Източник: bulnews.bg