Два гола на Енрик Гайего, вторият от които в 96-ата

...

Осасуна посече Леганес в последната секунда

Два гола на Енрик Гайего, вторият от които в 96-ата минута, донесоха победа с 2:1 на Осасуна против гостуващия Леганес. Доскорошният футболист на Хетафе откри резултата с красива задна ножица преди почивката, само че при започване на второто полувреме Хавиер Авилес изравни. Дълбоков добавеното време Гайего се разписа за повторно за домакините от Памплона, които се отдалечиха от зоната на изпадащите, а Леганес остана в нея.

Осасуна поведе в 9-ата минута, когато Фран Мерида центрира и Гайего с ножичен удар прати топката във вратата, защитавана от Иван Куеяр. Това беше дебютно попадение за опитния нападател с екипа на памплонци.
Леганес можеше доста бързо да възвърне равенството, само че мощен удар на Айтор Руйбал беше блокиран от бранител на Осасуна. В края на полувремето Брайън Хил пробив и се озова самичък против вратаря на домакините Серхио Ерера, който се хвърли в краката му и избави сигурен гол.