Дунав“ завърши 1:1 с отбора на Септември“ Тервел в мач

...

„Дунав“ с равенство под проливен дъжд, светкавици и гръмотевици в Русе

„ Дунав “ приключи 1:1 с тима на „ Септември “ Тервел в мач от 19-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Точен за русенския отбор беше Йордан Димитров в 45-ата мин., а Димитър Михалев Василев изравни в 73-ата минута.

Срещата се игра при променливи атмосферни условия, включващи пороен дъжд, светкавици и гръмотевици над Градския стадион в Русе и бе излъчена и в директно предаване в платформата DanubioSport.com.

Домакините започнаха по-добре. Те владееха повече топката и диктуваха темпото още от първите минути, като заложиха най-вече на офанзиви по крилата. Станислав Вълчев и Теодор Костов сътвориха няколко рискове пред противниковата врата, само че Дениз Александров и защитата пред него съумяха да се оправят. Капитанът Диян Димов опита също да раздвижи дунавската офанзива с подавания от дълбочина, само че шансът попречи на русенският отбор да открие по-рано.

Гостите от своя страна разчитаха на контраатаки, само че Пламен Панайотов, Кристиан Пешков и Денис Кадир бяха спрени сполучливо от отбраната на „ Дунав “.

В последната минута на първата част въпреки всичко резултатът беше открит. Александър Кирилов бе спънат в наказателното поле на гостите, а Йордан Димитров осъществя отсъдената дузпа за 1:0 в 45-ата минута.

След слънчевото първо полувреме, през втората част променливите атмосферни условия докараха мрачни облаци с пороен дъжд, гръмотевици и светкавици над стадиона в Русе. Това наложи и краткотрайно спиране на срещата в 57-ата минута. Главният рефер Красен Георгиев реши да резервира здравето на футболистите и ги прибра в съблекалните за няколко минути.

Проливният дъжд продължи, а на терена дунавци продължиха да владеят повече топката и да провеждат повече офанзиви. Гостите обаче се възползваха оптимално от своите контраатаки и в 73-ата минута изравниха посредством Димитър Михалев Василев.

Въпреки опитите на двата тима до края резултата остана неизменен, а в последните секунди не липсваха и нервни прояви. Освен реферът с жълти картони на терена се наложи и защитата да успокоява пристрастеностите сред хората на двете скамейки.

Дунавци не престават да са отпред в класирането на Североизточната Трета лига с актив от 53 точки след 17 победи и 2 равенства от 19 мача и голова разлика 75:11. В идващия кръг на 9 април „ Драконите “ ще пътуват до Силистра за „ Дунавското дерби “ с локалния „ Доростол “.

Състав на Дунав Русе: 1. Цветелин Енчев, 13.Кристиан Върбанов, 5.Георги Вълчев, 3.Василен Марков, 16.Димитър Тодоров, 11.Диян Димов, 8.Станислав Вълчев /71 мин. – 18.Мирослав Георгиев/, 22.Светослав Славчев /55 мин. – 17.Джан Хасан/, 19.Теодор Костов /61 мин. – 10.Преслав Петков/, 20.Йордан Димитров, 9.Александър Кирилов /71 мин. – 15.Кристиян Маринов/.
Източник: novinata.bg