Дунав и Септември завършиха наравно 2:2 с интересен мач от

...

Септември не успя да сломи десет от Дунав

Дунав и Септември приключиха наедно 2:2 с забавен мач от Група " Б " на втората осмица на Първа лига. Кристофър Мандиангу откри резултата в Русе след 5 минути игра. В 31-ата минута " драконите " останаха с човек по-малко след два жълти картона на Христо Попадийн. Две минути по-късно Светослав Ковачев изравни резултата, а в 38-ата минута Исмаил Иса направи цялостен поврат. Крайният резултат оформи Стилиян Николов в 50-ата минута.

Така двата отбора резервираха позициите си във краткотрайното класиране в групата. Септември е трети с 23 точки, до момента в който Дунав е четвърти с точка по-малко.
 Дунав - Септември 2:2 онлайн
Дунав - Септември 2:2, гол на Стилиян Николов

Двата отбора се борят за по-добра позиция в група " Б "

Двубоят стартира чудесно за гостите. В 5-ата минута Суат Сахити се пребори с Христо Попадийн в центъра на терена и с чукна топката към Кристофър Мандиангу. Нападателят се отскубна самичък против Благой Макенджиев, финтира го и на празна врата вкара за 0:1.

Последваха две положителни благоприятни условия пред Драгош Фирцулеску, които той пропусна. Първо румънецът стреля неопределено от границата на наказателното поле. В 20-ата минута крилото взаимодейства с Александър Исаевски, само че заложи на силата и прати топката над вратата.
 Снимка 417000
Източник:

В 31-ата минута " драконите " останаха с човек по-малко. Христо Попадийн получи два жълти картона в границите на 5 минути. Вторият бе показан за непристоен жест към публиката.

Дунав се върна в мача две минути по-късно, макар че бе с понижен състав. Фирцулеску откри Исаевски отляво на тъча. Македонецът преодоля Иван Стоянов и пусна паралелно подаване на голлинията, където Светослав Ковачев съумя да означи.
 Снимка 416998
Източник:

В 39-ата минута русенци реализираха цялостен поврат. Грешка на Сахити бе осъдена от Исмаил Иса. Нападателят вкара страховит гол, засичайки от въздуха центриране на Исаевски отляво.

В края на полувремето Иван Стоянов можеше да изравни, само че от дребен ъгъл прати топката в навън.
 Снимка 416996
Източник:

Втората част стартира с напън на столичани, които стигнаха до гол в 50-ата минута. Стилиян Николов получи отличен пас по земя от Борис Галчев и със мощен удар не остави шансове на Макенджиев.

В дълги интервали от мача след гола не се случи нищо запаметяващо се. В 74-ата минута резервата Илия Димитров изпревари Илия Мунин и опита удар от придвижване, който мина над вратата.
 Снимка 416999
Източник:

В 88-ата минута " драконите " можеше да стигнат до надвит гол. Мартин Станкев подхвана рискова офанзива. Топката стигна до Ахмед Ахмедов, чийто удар срещна гърба на състезател на Септември. Кълбото се озова в Диян Димов, само че Янко Георгиев съумя да избие удара му.

До края на мача не се случи нищо запаметяващо се и срещата приключи без победител.