Достойно представяне записаха българските кадети и кадетки на турнира на

...

Българите с достойно представяне на турнир по фехтовка за кадети и кадетки в Будапеща

Достойно показване записаха българските кадети и кадетки на шампионата на рапира в Будапеща, годен за Европейската купа. Състезанието се организира на 26 и 27 ноември, а фехтовачите ни демонстрираха упоритост, мощен дух и качествена игра.

В събота девойките в отборната конкуренция победиха втория отбор на Турция и отпаднаха от Полша, като заеха влиятелното 30 място от 45 тима.

Днес в самостоятелните дуели Данаил Полишев, Виктория Пастърмаджиева, Евангелина Велчева и Нина Марковска преодоляха групите и малко не им доближи да преминат и първите елиминации. Така Данаил Полишев зае 162 място от 312 кадети. Евангелина Велчева е 145-та от 280 кадетки, Виктория Пастърмаджиева е 148-ма, а Нина Марковска – 127-ма.

Отлично се показаха и Александър Татарски, Николай Христов и Теодор Тодоров.