Домакинът на европейското първенство по футбол Германия допусна шокираща загуба

...

Германия допусна шокираща загуба с 1:4 в контрола срещу Япония

Домакинът на европейското състезание по футбол Германия позволи шокираща загуба с 1:4 в контрола против Япония и освен задълбочи рецесията в тима, а и натискът върху националния селекционер Ханзи Флик.

Четирикратните международни първенци, които отпаднаха в груповата фаза в Катар тази зима, имат единствено четири победи в последните си 17 мача.

Юния Ито стартира японския разгром с попадение в 11-ата минута, когато осъществя на далечна греда след центриране на Юкинари Сугавара. Лерой Сане изравни осем минути по-късно след пас на Флориан Виртц, само че гостите вкараха за 2:1 три минути по-късно посредством Аясе Уеда.

Андре тер Щеген избави германците от още няколко гола през втората част, само че Япония стигна до своето в добавеното време с попадения на футболисти от немското състезание. Такума Асано от Бохум бе прецизен в 90-ата минута, а Ао Танака оформи крайния резултат три по-късно.

" Футболът е динамична игра и не мога да предвидя какво ще се случи, само че знам, че вършим доста работа за подготовката на тима. Мисля, че аз съм верният човек за селекционерския пост ", съобщи селекционерът Ханзи Флик пред кореспонденти.