Доброто представяне на Байер Леверкузен продължава, след като аспирините надвиха

...

Байер Леверкузен продължава с марша си и из Европа

Доброто показване на Байер Леверкузен продължава, откакто аспирините надделяха Молде като посетител с 2:1 в среща от Група Н на Лига Европа.

Джереми Фримпонг и Нейтън Тела бяха точни за отбора на Чаби Алонсо, който събра 6 точки след изиграването на 2 мача. Емил Брейвик пък се разписа за Молде.

Мачът в Швеция стартира по-добре за гостите от Германия, които вкараха 2 гола още до 20-ата минута.

Първо, в 14-ата минута АМин Адли откри Джереми Фримпонг в наказателното поле, където фланговият играч се освободи и с обмислен изстрел вкара първия гол в мача.

Четири минути по-късно Адам Хложек комбинира с Нейтън Тела, а лявото крило не се поколеба и прати топката в долния десен ъгъл на вратата, защитавана от Якоб Карстрьом.

След почивката Молде натисна и в 76-ата минута Фредрик Гулбрандсен уцели левия непряк дирек.

Три минути преди края на постоянното време Молде съумя да върне един гол Матиас Ловик качи топката на главата на Емил Брейвик и той заради мрежата на „ аспирините “.
Източник: lupa.bg