Добре се представиха българските атлети на финала на Световната купа

...

Милка Михайлова завърши 13-а на световния финал по планинско бягане

Добре се показаха българските спортисти на финала на Световната купа по планинско тичане през днешния ден в словенския курорт Шмарна гора. Ветеранката Милка Михайлова приключи на 13-о място при дамите. Тя обаче няма да има позиция в крайното класиране, тъй като няма 6 участия във веригата през годината. Това е първото присъединяване на наши спортисти във финалната конкуренция на надпреварата.

С победа и връх на трасето при дамите в Любляна се отличи именитата австрийка Андреа Майер, само че в крайното класиране за трофея остана на второто място поради незадоволително участия.

Така купата за 2017 година подвигна италианката Елиза Гаджи, която събра най-вече точки, въпреки че финишира 4-а.

При мъжете с краен триумф се поздрави Алекс Балдучини. Българският участник Костадин Кисьов приключи на 31-о място. Във финала за Семеен кодекс участваха 129 бегачи от 20 страни, като и мъжете и дамите бягаха 10 км.

Снимка и текст: bgathletic.com