Дженк Тосун се разписа във втори пореден мач, а Евертън

...

Евертън с трета поредна домакинска победа

Дженк Тосун се разписа във втори следващ мач, а Евертън стигна до трета поредна домакинска победа. Тимът на Сам Алърдайс завоюва с 2:0 против Брайтън.

“Карамелите” поведоха след час игра, когато Гаетан Бонг си означи автогол. Той се опита да отклони центриране на Боласие към Уолкот. Тосун удвои задатъка на домакините след прекрасен удар и постави завършек на интригата в 76-ата минута. Брайтън приключи мача с 10 индивида, откакто Нокер получи червен картон за доста жестоко влизане против Лейтън Бейнс. В заключителната част на мача Уейн Рууни пропусна дузпа. Тио Уолкот не приключи мача, като напусна терена с травма в прасеца.

Победата бе значима за Евертън, защото отборът стартира деня на 11-то място, като след три загуби в последните четири мача бе по-близо до зоната на изпадащите, в сравнение с до място в Европа. Днешният резултат изкачи тима на девета позиция.

ЕВЕРТЪН - БРАЙТЪН 2:0
1:0 - Бонг (60-авт)
2:0 - Тосун (76)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 30 кръг, събота 10 март  Евертън 2:0краен резулат  Брайтън