Дисциплинарната комисия на Европейската футболна централа (УЕФА) наказа Румънската федерация

...

УЕФА наказа Румъния

Дисциплинарната комисия на Европейската футболна централа (УЕФА) наказа Румънската федерация по футбол да организира идващия домашен мач на националния тим пред празни трибуни поради издигането на афиш с политически колорит от почитатели.

На 12 септември Румъния победи Косово с 2:0 като хазаин в мач от квалификациите за Европейското състезание през 2024 година. През първото полувреме дуелът бе пресечен поради транспарант със сръбското знаме, показан от румънски ентусиасти на трибуните. На плаката бяха изписани думите " Косово е Сърбия ".

Прекъсването продължи към 45 минути, след което тимовете се върнаха на терена и доиграха мача. По-късно Румънската футболна федерация осъди дейностите на почитателите.

В идващото си домакинство от европейските квалификации националният тим на Румъния посреща Андора на 15 октомври, а три дни по-рано има посещение на Беларус в унгарската столица Будапеща.
Източник: novsport.com