Димитър Митов и Сейнт Джонстън допуснаха загуба с 1:2 при

...

Разочароващо поражение за Димитър Митов и Сейнт Джонстън

Димитър Митов и Сейнт Джонстън позволиха загуба с 1:2 при гостуването си против Дънди в мач от шампионата на Шотландия. Вратарят на българския народен тим, който се отличи с три положителни спасявания, получи жълт картон в 75-ата минута на дуела.

" Светците " поведоха в резултата още в деветата минута след попадението на Мат Смит, само че домакините направиха поврат. В 73-ата минута Лиъм Гордън извърши нарушаване в наказателното поле против Амаду Бакайоко и основният арбитър Дейвид Мънро се съветва с видео помощник реферите, отсъждайки дузпа. Наказателният удар беше осъществен от Люк МакКоуън.

Минута преди края на постоянното време на дуела Джордън Макгий обезпечи триумфа в интерес на ФК Дънди.

Сейнт Джонстън е на десето място в класирането с актив от 24 точки след 25 дуела. Дънди има пет пункта повече на шестата позиция.